SKAUCI-WĘDROWNICY - DUCZKI - Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach

Wędrownicy - Duczki

Ty także, kiedy wyruszasz w podróż, niech to będzie podróż mająca na celu służbę.

Nie zapominaj Mnie zabrać w twoim sercu poprzez komunię i łaskę.

Zobaczysz jak twoja dusza będzie lekka i przekonasz się, że twoje stopy mogą dostać skrzydeł.

(o. Jacques Sevin SJ: "Medytacje skauta nad Ewangelią")

Zapraszamy do udziału w przygodzie: poznawania stworzonego świata, bycia darem dla drugiego człowieka, zabaw na łonie przyrody niezależnie od pogody.

Wędrownicy powstali z inicjatywy rodziców pragnących, by ich dzieci wzrastały w duchu służby Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i bliźniemu.

W naszej parafii działają dwie gałęzie Wędrowników. Gałąź żeńska - Wędrownicy Mamy Róży (bł. Eurozji Fabris Barban) oraz gałaź męska - Wędrownicy św. Maksymiliana Kolbe. Dziewczynki w wieku od 6 do 10 lat uczestniczą w gromadzie wilczków, której patronuje św. Rita z Cascii. Starsze w wieku od 11 lat tworzą zastęp skautek św. Agnieszki.

Chłopcy w wieku od 6 do 10 lat tworzą obecnie gromadę wilczków, nad którą z nieba czuwa bł. ks. phm. Stefan Wincenty Frelichowski. Starsi w wieku od 11 lat tworzą zastęp skautów św. Jana Pawła II.

Wilczki spotykają się na zbiórkach organizowanych przez akelę co dwa tygodnie w soboty w godzinach od 11 do 14. Skautki (a w przyszłości skauci) same organizują zbiórki w każdą sobotę.

Zamierzamy kontynuować tradycję letnich obozów dla wilczków i skautów.

Serdecznie zapraszamy na zbiórki! Śledźcie naszą stronę także na Facebooku - Wędrownicy - Duczki. Więcej informacji o historii naszej organizacji znajdziecie na jej macierzystej stronie Wędrowników.

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu:

• akela Agnieszka (tel. 606 536 597) - żeńska gromada wilczków
  • akela Michał (tel. 507 826 518) - męska gromada wilczków